17.03.2018 – sesja zdjęciowa, testy szybkości. Dokładny plan wydarzenia.

W sobotę dnia 17.03.2018 w godzinach 10:00 – 13:00 odbędzie się sesja zdjęciowa dla wszystkich zawodników naszej akademii,  równolegle testy szybkości dla wszystkich oraz testy FMS dla rocznik 2008/09.

Zbiórka na hali widowiskowo-sportowej w Bolszewie przy ul Leśnej 35 a o godzinie 9:45. Wszyscy chłopcy ubierają czerwoną koszulkę adidas, granatowe spodenki adidas, granatowe getry adidas, czyste buty piłkarskie z płaską podeszwą (halowe). Nie zakładamy ochraniaczy!

Tego dnia chłopcy nie wchodzą na halę, czekają na przyjście trenerów w szatni ! 

Plan wydarzenia:

Test FMS

Functional Movement Screening jest metodą badania przesiewowego, która za pomocą 7 testów ocenia funkcjonalną sprawność fizyczną oraz weryfikuje poprawność i efektywność wzorca ruchowego.

FMS jest stosowany do oceny jakości ruchu, a w szczególności łańcucha kinematycznego ciała, które tworzy połączony system zależnych od siebie segmentów.

Ponadto metoda ta wykrywa dysfunkcje i kompensacje w obrębie układu ruchu człowieka. Podczas badania ujawniają się potencjalne wady postawy, np. asymetria ciała. Podczas badania ujawniają się potencjalne wady postawy, np. asymetria ciała. Przykładowo, test pozwala wykryć problem ze stabilizacją oraz zakresem ruchu, co daje podstawy do analitycznego tworzenia planu treningowego, skupiającego się na określonych wzorcach ruchowych. Na podstawie otrzymanych wyników testu można planować terapię lub trening funkcjonalny, prognozować , a także udzielać poradnictwa medycznego lub treningowego.