O akademii


O nas

Założycielami pierwszej na terenie Gminy Wejherowo w pełni profesjonalnej Akademii Piłkarskiej są, Marek Hebel oraz Krystian Andryskowski. Posiadamy duże doświadczenie zarówno w szkoleniu młodzieży, jak i w zarządzaniu klubem piłkarskim. Marek Hebel jest licencjonowanym trenerem UEFA B. W przeszłości był trenerem drużyn młodzieżowych w takich klubach jak Arka Gdynia, Lech Poznań, Warta Poznań, Sztorm Mosty obecnie należy do sztabu szkoleniowego Reprezentacji Pomorza rocznika 2005. Krystian Andryskowski jest absolwentem AWFiS w Gdańsku na kierunku Zarządzanie w Sporcie. Wraz z Markiem Heblem znajdował się w sztabie szkoleniowym zespołów młodzieżowych Arki Gdynia. Ponad to pełni funkcje Specjalisty ds. marketingu w klubie z Gdyni. W przeszłości pracował również na podobnych stanowiskach w klubach Ekstraklasowych, takich jak: Lech Poznań czy Lechia Gdańsk. Dodatkowo pomaga w promocji lokalnego klubu piłkarskiego Gryf Wejherowo.

Pomysł utworzenia Akademii jest połączeniem wspólnej pasji, którą jest piłka nożna oraz zamiłowania do Kaszub, czyli naszej małej ojczyzny. Bezpośrednim nawiązaniem do kultury kaszubskiej jest oczywiście nazwa Cassubian, która odwołuje się do pierwszej historycznej wzmianki o Kaszubach. Barwy naszej akademii nawiązują zaś do popularnych na całym świecie wzorów kaszubskich, z których granatowy symbolizuje „niezmierzoną głębię morza” a czerwony „krew, którą każdy Kaszub jest gotowy przelać za swoją ziemię”.


Misja akademii

Misją naszej akademii jest szkolenie i wychowywanie w duchu sportowej rywalizacji jak najliczniejszego grona dzieci i młodzieży z naszej Gminy oraz stworzenie im jak najlepszych warunków do rozwoju w przyjaznej atmosferze i duchu fair play. Poza rozwojem umiejętności piłkarskich, pragniemy również kształtować ich charakter i pozytywne podejście do życia. Chcemy uczyć dzieci szacunku do drugiego człowieka, także przeciwnika. Naszym celem jest również pozytywne promowanie naszej lokalnej kaszubskiej społeczności na arenie ogólnopolskiej oraz międzynarodowej.

 

 


System Szkolenia