AP Cassubian rozegrała pierwszy mecz towarzyski w tym roku.

W niedzielę 7 stycznia Akademia Piłkarska Cassubian rozegrała swój pierwszy sparing w tym roku. Tym razem grupa 2010/2011 udała się do Redy, aby stoczyć pojedynek z rówieśnikami z UKS Jedynka Reda. Ten Uczniowski Klub Sportowy jest jedną z lepszych szkółek sportowych w naszej okolicy, jako jeden z nielicznych oprócz drużyn z Gdyni i Gdańska, może poszczycić się wychowankami, którzy graja w Ekstraklasie.

Sparing rozgrywany był na hali, która została podzielona na dwa boiska, które równolegle rozgrywały swoje mecze, każdy po 15 minut po czym następowała krótka przerwa na odpoczynek oraz kilka słów od trenera. Nasza ciężka praca na treningach przynosi dobre efekty, co można było dostrzec w naszej grze. Wiele wygranych pojedynków, dużo strzelonych bramek i zaangażowanie w każdym meczu, to są te elementy na którymi pracujemy. Dla większości chłopaków był to już kolejny mecz towarzyski, jednak nie zabrakło również debiutantów, którzy cały czas  dołączają do naszej Akademii z czego niezmiernie się cieszymy. Przed nami jeszcze mnóstwo pracy, aby zrealizować postawione przez nas cele i osiągnąć zamierzony styl gry.

Dziękujemy rodzicom i rodzeństwu, którzy jak zwykle licznie stawili się na miejscu mimo wczesnej pory i mocno dopingowali wszystkich naszych zawodników do coraz lepszej gry i zdobywania kolejnych bramek. Dziękujemy również trenerowi  UKS Jedynki Redy za zaproszenie i możliwość rozegrania sparingu. Mamy nadzieje, że spotkamy się jeszcze nie raz na piłkarskich boiskach.

 

K.A