Cassubian na Mini Mundialu

 

W sobotę 16 czerwca na boisku w Kąpinie Wejherowska Akademia Piłki Nożnej „Błękitni” zorganizowała festyn piłkarski z okazji Mistrzostw Świata pod nazwą Mini Mundial. W wydarzeniu wraz z naszą Akademią udział wzięły lokalne drużyny piłkarskie. Poza gospodarzami turnieju swoje umiejętności mogły zaprezentować dzieci z takich zespoły jak Barca Bolszewo, czy KKS Orle. W wydarzeniu wzięło blisko 170 dzieci w tym liczna grupa z naszej Akademii.

Gracze rywalizowali ze sobą w poszczególnych konkurencjach według kategorii wiekowej niezależnie od przynależności klubowej. Zawodnicy mieli okazję do gry w pojedynkach 1×1, rzutach karnych oraz Talentiadzie czyli mini turnieju w którym po każdym rozegranym meczu zmieniają się składy drużyn. Przez cały czas trwania Mini Mundialu prowadzona była klasyfikacja dla najlepszych zawodników w poszczególnych konkurencjach, którzy otrzymali pamiątkowe nagrody. Wśród wyróżnionych graczy znaleźli się również zawodnicy naszej Akademii, którym gratulujemy i mamy nadzieje, że będzie to motywacja to dalszej pracy.

Dziękujemy organizatorom za zaproszenie i wzorową organizację całego wydarzenia, które wymagało zaangażowania i pracy wielu ludzi.  Dziękujemy również pozostałym drużyną za możliwość sportowej rywalizacji i sprawdzenia swoich umiejętności. I na koniec podziękowania dla wszystkich naszych zawodników i rodziców za przybycie i reprezentowanie Cassubian.