Pierwszy turniej w historii za nami.

Akademia Piłkarska Cassubian w miniony weekend 18/19 listopada rozegrała swój pierwszy halowy turniej w historii. Kaszub Cup w Luzinie. Dla większości chłopców były to pierwsze zawody sportowe w życiu, co były można u nich zauważyć od pierwszego spotkania. Jednak stres ustępował z każdym rozegranym meczem i pojawiała się coraz większa pewność siebie. Pochwalić trzeba zaangażowanie całego zespołu w każdym pojedynku z bardziej doświadczonymi przeciwnikami.

Turniej rozegrany został w czterech grupach po cztery zespoły. Akademia Piłkarska Cassubian znalazła się w grupie A, z takimi drużynami jak UKS Reda I, AP Banino oraz GOSRiT Luzino II. Należy zaznaczyć, że w naszej grupie grał finalista całego turnieju, a więc drużyna z Redy, której wychowankowie grają z powodzeniem w Ekstraklasie. Poziom turnieju jak co roku był bardzo wysoki, więc z pewnością nie zabraknie nas w kolejnych edycjach.

Dla naszego zespołu była to kolejna cenna lekcja gry w piłkę. Na pewno trzeba podkreślić, że trenujemy razem niecałe trzy miesiące i potrzeba nam jeszcze czasu. Z każdym kolejnym meczem, turniejem na pewno będziemy grali coraz lepiej. Zrobimy wszystko co w naszej mocy, żeby chłopacy rozwijali się jak najlepiej po skrzydłami AP Cassubian.