Podsumowanie zabrania z rodzicami.

Dnia 18 czerwca odbyło się zabranie z rodzicami dzieci trenujących w AP Cassubian.

Raz jeszcze chciałbym podziękować obecnym za przybycie. Nie da się wszystkiego przekazać w wersji pisane, dlatego w skrócie postaram się opisać najważniejsze zmiany oraz wymagania na przyszły sezon – 2019/2020.

1. Nowy podział grup. 

Wszystkie grupy w Akademii będą grupami łączonymi, według kategorii wiekowej obowiązującej w Polskim Związku Piłki Nożnej (Skrzaty, Żaki, Orliki, Młodziki) oraz zostaną podzielone na grupy: Granatowe, Czerwone oraz Białe.

np ŻAK – rocznik 2011/2012 grupa granatowa oraz 2011/2012 grupa czerwona

W każdej grupie znajdzie się ok 10 osób z rocznika starszego, oraz ok 10 osób z rocznika młodszego. Grupy mają liczyć maksymalnie 20 osób i być prowadzone przez dwóch trenerów

O przydziale do poszczególnej grupy decydują kolejno: predyspozycje sportowe, zaangażowanie, umiejętność, potrzeby dziecka, zachowanie, systematyczność.

  • Grupy granatowe trenują 3 razy w tygodniu (z wyłączeniem Skrzatów)
  • Grupy czerwone trenują 2 razy w tygodniu + 1 trening dla wyróżniających się.
  • Grupy białe trenują 1 raz w tygodniu + 1 trening dla wyróżniających się.

Grupy czerwone i białe są objęte systemem premiowania najlepiej trenujących. W każdym tygodniu, po dwóch treningach, trenerzy prowadzący typują 2-5 zawodników, którzy w nagrodę za postawę na zajęciach uczestniczą w trzecim treningu z grupą wyższą. Taki system funkcjonował w tym sezonie w roczniku 2010/2011.

Grupy granatowe i czerwone, w miarę możliwości trenują tego samego dnia, co pozwoli na przesunięcia między grupami w trakcie sezonu.

Taki podział zapewni każdemu dziecku możliwość treningi w środowisku dostosowanym do swoich aktualnych potrzeb.

2. Dokumentacja na nowy sezon 

W nowym sezonie prosimy WSZYSTKICH rodziców, by dostarczyć nowe deklaracje członkowskie oraz deklaracje gry amatora na sezon 2019/2020. Powyższe dokumenty znajdą Państwo w PLIKACH DO POBRANIA. Dokumenty należy donieść na pierwszy trening w nowym sezonie. Można również dostarczyć je na sobotnie (29.06.2019) zakończenie sezonu.

Przypominamy, że wszystkich zawodników, którzy ukończyli 6 rok życia obowiązują badania lekarskie. Od marca tego roku takie badania MOŻE (nie musi) wystawić lekarz rodzinny, a okres ważności badań został przedłużony do roku. Prosimy wykorzystać wakacje na uzupełnienie badań. Osoby, które nie dostarczą badań, nie zostaną dopuszczone do zajęć.

3. Sprzęt treningowy

Od nowego sezonu wprowadzamy dwie koszulki treningowe oraz podział w które dni trenujemy na czerwono a w które na granatowo. Nowe osoby, zamiast spodni dresowych otrzymają drugą koszulkę w kolorze granatowym. Część zawodników, która brała udział w obozach już owe koszulki posiada, pozostałych prosimy o zakup granatowych koszulek.

Cały sprzęt akademii (koszulki, dresy, ortaliony, getry) można zamawiać mailowo na adres: zamowienia@apcassubian.pl

Wszystkich szczegóły znajdą Państwo w zakładce ZAMÓWIENIE

4. Kilka zasad funkcjonowania w AP Cassubian

  • Na każdy trening stawiamy się minimum 10 minut szybciej
  • Na trening przynosimy odpowiedni strój, buty odpowiednie do nawierzchni, wodę, OCHRANIACZE oraz owoc do zjedzenia po zajęciach
  • O nieobecności dziecka na zajęciach prosimy poinformować trenera prowadzącego sms-em. (Treningi często przygotowywane są pod konkretną ilość trenujących)
  • Każdy element stroju i wyposażenia dziecka (ochraniacze, rękawice) musi być podpisany, dzięki czemu zagubiony sprzęt wróci do dziecka.

Do komunikacji z Państwem wykorzystujemy Panel Rodzica, do którego prosimy regularnie zaglądać, grupę rodziców na facebooków, e-mail i w nagłych przypadkach SMS. Prosimy wszystkich rodziców o dołączenie do grupy facebookowej dostępnej TUTAJ. Grupa służy do interakcji między Państwem, trenerami, jest biurem rzeczy znalezionych, pomocą w organizacji dojazdów czy możliwością wymiany sprzętu.

Zachowanie na meczach/treningach. Większość z Państwa bardzo dobrze wspiera swoje pociechy i zostawia im pole do samodzielnej nauki, jednak w tym sezonie było kilka incydentów, dlatego przypominam, że nasze pociechy dopiero się uczą piłki, a grać mają w wieku 18-20 lat i taki jest cel. Dziś maja 5-10 lat, dajmy im się spokojnie rozwijać.

Polecam obejrzeć te dwa krótkie filmiki: PIERWSZY    DRUGI

5. Certyfikacja

Przystępujemy do programu Certyfikacji Szkółek Piłkarskich prowadzonej przez Polski Związek Piłki Nożnej, w związku z czym będziemy prosili wszystkich Państwa o rejestracje dzieci w systemie, co jest niezbędne do otrzymania certyfikatu. Szczegóły podamy wkrótce. Informacje o certyfikacji znajdą Państwo TUTAJ

6. Wsparcie Akademii 

Na pewno chcą Państwo by pociechy rozwijały się w jak najlepszych warunkach, nam zależy na tym samym, dlatego staramy się ciągle rozwijać i doskonalić. Rozwój wymaga środków, dlatego kierujemy prośbę do Państwa, jeżeli znają Państwo kogoś, kto mógłby wesprzeć Akademię prosimy o kontakt: m.hebel@apcassubian.pl bądź telefonicznie 512 375 925. Z góry dziękujemy.

7. Podsumowanie

Dziękuje za poświęcony czas i zapoznanie się z tym podsumowanie. W razie pytań, wątpliwości zapraszam do kontaktu.

Na koniec przypominam, że większość grup wraca do zajęć 22 lipca (Skrzaty wracają do zajęć 9 sierpnia). Grafik treningowy i wstępny podział na grupy podamy w Panelu w połowie lipca.

Udanych wakacji i do zobaczenia!

W imieniu zespołu Akademii Piłkarskiej Cassubian

Marek Hebel