Sesja zdjęciowa, testy szybkościowe, FMS. Cassubian działa jak najlepsze Akademie w Polsce.

W sobotę 17 marca w hali widowiskowo-sportowej w Bolszewie zorganizowaliśmy sesję zdjęciową oraz testy sprawnościowe dla wszystkich zawodników naszej Akademii. Było to wielkie wyzwanie logistyczne i organizacyjne z tego względu, że to pierwszy tego typu event organizowany w okolicy. Trzeba zaznaczyć, że AP Cassubian liczy już ponad 60 członków i wciąż zgłaszają się kolejni chętni. Dla naszych chłopców było to wielkie przeżycie i mogli się poczuć jak prawdziwi zawodnicy z najlepszych drużyn piłkarskich.

Dzień rozpoczęliśmy od krótkiej odprawy w szatni. Każdy trener otrzymał pod opiekę swoją grupę, aby wszystko mogło przejść sprawnie i zgodnie z planem. Następnie udaliśmy się na trybuny wykonać wspólne zdjęcie wszystkich zawodników i trenerów oraz  poszczególnych roczników. Po czym przeliśmy do fotografii indywidualnych dla każdego zawodnika. Wszystkie zdjęcia zostały wykonane przez profesjonalnego fotografa z dużym doświadczeniem, który był również autorem sesji do naszych plakatów.

Kolejnym etapem tego dnia były testy szybkościowe organizowane przez profesjonalną  firmę Level Up, której założycielami są byli zawodnicy ekstraklasowych klubów piłkarskich i reprezentacji Polski,  Krystian Żołnierewicz i Michał Płotka. Ponadto najstarsza grupa przeszła testy FMS, które są stosowane do oceny jakości ruchu, a w szczególności łańcucha kinematycznego ciała, które tworzy połączony system zależnych od siebie segmentów. Dodatkowo metoda ta wykrywa dysfunkcje i kompensacje w obrębie układu ruchu człowieka. Podczas badania ujawniają się potencjalne wady postawy, np. asymetria ciała.

Mimo, że był to pierwsze tego typu wydarzenie organizowane prze nas, wszystko poszło zgodnie z planem. Z pewnością nie był to ostatni raz kiedy organizujemy taki dzień. Pozyskane wyniki pozwolą na skrupulatną analizę naszych zawodników i ich systematyczny rozwój.  Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam w organizacji tego dnia.