Trener z AP Cassubian poprowadził trening wraz ze zdobywcą mistrzostwa Polski.

W Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Cetniewie w ten weekend obyła się kursokonferencja, której tematem była „Edukacja sportowa dzieci i młodzieży uzdolnionej do gry w piłkę nożną”. W programie tego spotkania znalazły się wykłady, panel dyskusyjny oraz treningi pokazowe, które miał okazje poprowadzić trener Marek Hebel wraz z kadrą Pomorza rocznika 2005, gdzie znajduję się w sztabie szkoleniowym.

Jednym z prelegentów był Verner Lička, ten były czeski piłkarz a obecnie szkoleniowiec w przeszłości  pracował w takich kubach jak Banik Ostrawa, FC Żylin, Polonia Warszawa, Górnik Zabrze czy Wisła Kraków z którą w 2005 zdobył mistrzostwo Polski. Ponad to był również asystentem selekcjonerów pierwszej reprezentacji Czech. Pracował także z młodzieżową reprezentacją Czech. Trener z Czech wraz ze swoim rodakiem Lukăśem Strănskŷm oraz kadrą Pomorza 2005 poprowadził trening pokazowy, który miał przybliżyć nauczanie oraz doskonalenie umiejętności techniczno-taktycznych zawodników do 13 i 15 lat.

W sobotę również odbył się panel dyskusyjny pt. „Między zabawą a igrzyskami”, który omawiał problemy dotyczące szkolenia dzieci i młodzieży w Akademiach Piłkarskich na wielu płaszczyznach. Gośćmi panelu byli: Verner Lička (FAČR),Dariusz Gęsior (PZPN), Marcin Kaszubowski (Beniaminek Starogard), Janusz Basałaj i Łukasz Wiśniowski (ŁączyNasPiłka).

Tego typu kursokonferencje z pewnością są bardzo przydatne i pozwolą podnieść poziom szkolenia dzieci w naszym kraju. Trener Marek na pewno wyniósł wiele cennych uwag z pobytu w Cetniewie i już niedługo przekaże zdobytą wiedzę podczas treningów w naszej Akademii