Uczymy się od najlepszych.

W miony piątek 6 grudnia do Poznania udała się liczna grupa przedstawicieli Cassubian, aby uczestniczyć w największej konferencji trenerów w Polsce. Lech Conference 2019. Do stolicy wielkopolski zjechali się szkoleniowcy z całego kraju, by  zobaczyć jak wygląda szkolenie dzieci w najlepszych akademiach w Polsce i Europie. Swoje prelekcje wygłaszali min. Sebastian Kegel (RB Lipsk), Ben Knight (Chelsea FC), Przemysław Małecki / Hubert Wedzonka (Akademia Lecha Poznań) czy Koen Daerden / Pascal Roosen (KRC Genk).

Szkolenie stało na najwyższym poziomie a wiedza, którą posiadali wszyscy występujący trenerzy mogła robić wielkie wrażenie. Każdy klub pokrótce próbował również przedstawić historie swoich akademii oraz tego czego chcą w nich nauczyć trenujące dzieci.  Po części wstępnej każdy prelegent zaprezentował skrócona jednostkę treningową, według autorskiego planu szkoleniowego każdej akademii.  Do pokazowych treningów  zostali zaproszeni młodzi adepci Akademii Lecha Poznań, dla których było to  z pewnością spore wyróżnienie trenować przed taką publicznością.

W sobotę i niedziele w Hali Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza na poznańskim Morasku, odbywał się turniej Lech Cup 2019 dla rocznika 2008 na który nasi trenerzy również się wybrali. 8 drużyn rywalizowało w systemie każdy z każdym po czym została wyłoniona Liga Mistrzów I Liga Europy.  Poziom był naprawdę wysoki i widać było, że szkolenie w tych akademiach jest na najwyższym światowym poziomie w teorii i praktyce. Wiemy do czego chcemy dążyć i co musimy poprawić i rozwinąć w naszej Akademii, żeby Cassubian mogło stać się jeszcze lepszym miejscem gdzie dzieci będą  mogły się rozwijać.

Klasyfikacja końcowa Enea Lech Cup 2019:

1. Red Bull Lipsk
2. KRC Genk
3. Lech Poznań
4. Sporting Lizbona
5. Chelsea FC
6. Benfica Lizbona
7. Slavia Praga
8. Southampton FC

Na koniec pobytu w Poznaniu udaliśmy się w sobotni wieczór na mecz seniorskiej drużny Lecha Poznań, która grała z ŁKSem Łódź. Ostatecznie gospodarze wygrali 2:0, więc przynieśliśmy szczęście Kolejorzowi. Cały wyjazd był doskonałą szansą do poszerzenia  swojej wiedzy i motywacją do dalszej pracy z naszymi podopiecznymi.