Za nami pierwszy rok AP Cassubian

W sobotę 8 marca świętowaliśmy pierwszy rok funkcjonowania  naszej Akademii. Przez cały okres naszego funkcjonowania przeprowadziliśmy niezliczoną ilość treningów i rozegraliśmy wiele meczy w każdej z kategorii wiekowych. W 12 miesięcy nasza Akademia rozrosła się do 5 grup, w których trenuje już ponad 80 chłopców i dziewczynek nie tylko z Bolszewa, ale także z całej Gminy i miasta Wejherowa.

W tym wyjątkowym dniu dla wszystkich sympatyków Cassubian, postanowiliśmy zorganizować rodzinny festy dla zawodników, rodzin oraz wszystkich naszych przyjaciół na boisku przy Szkole Podstawowej w Bolszewie. Od godziny 16:00 dzieci miały możliwość zabawy i rywalizowania ze sobą podczas wspólnych gier i zabaw. Nie zabrakło również innych atrakcji, chętni mogli sprawdzić celność swego strzału do specjalnie przygotowanej bramki, była również możliwość sprawdzenia swoich sił w kaszubskiej grze w Bùczka, która jest już dobrze znana naszym zawodnikom. Najmłodsi mieli również okazję do wspólnych zabaw prowadzonych przez Adama Hebla, który wtajemniczył ich w historie naszego regionu i zwyczajów. Dodatkowo każdy mógł skorzystać z poczęstunku, który przygotowaliśmy dla wszystkich gości, a na deser był tort oczywiście w barwach Cassubian. Na koniec wspólnego świętowania mecz rozegrali także rodzice zawodników, którzy dzielnie walczyli na boisku dając przykład swoim pociechom. Dzień zakończyliśmy wspólnym zdjęciem całej rodziny Cassubian.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do powstania naszej Akademii i wspierali nas w dążeniu do miejsca w którym się znajdujemy. Podziękowania należą się również wszystkim, którzy pomogli nam przy organizacji urodzin: rodzicom, rodzeństwu, Pani Dyrektor oraz Sołectwu Bolszewo, które także wsparło nas organizacyjnie.