Zdobywca Pucharu Polski zaprosił AP Cassubian na turniej.

W sobotę 16 grudnia mieliśmy okazję do sprawdzenia swoich umiejętności podczas drugiej edycji świątecznego turnieju piłkarskiego  Arka Gdynia Christmas Cup, który odbył się na Hali Gier Gdyńskiego Centrum Sportu. Tym razem udział wzięły dwie nasz drużyny, grupa 2008/2009 oraz  grupa 2010/211 dla której był to debiutancki występ na oficjalnym turniej.

Młodsza kategoria wiekowa rozgrywała swoje mecze system każdy z każdym na dwóch boiskach w poprzek sali bez udziału bramkarzy. Chłopacy pokazywali na boisku bardzo duże zaangażowanie do gry i wolę walki w każdym rozegranym spotkaniu. Pojawiały się zaczątki tego nad czym cały czas ciężko pracujemy na treningach, z czego bardzo się cieszymy i mamy nadzieję, że zaprocentuję to w przyszłości. Natomiast starsze roczniki rozgrywały mecze na całym boisku i zostały podzielone na dwie grupy z których pierwsze dwa miejsca grały w półfinale a pozostałe drużyny o kolejne miejsca. Z turnieju na turniej  zawodnicy naszej najstarszej grupy nabierają pewności siebie, dzięki czemu prezentują się coraz lepiej. W niektórych sytuacjach zabrakło nam szczęścia czy decyzji o strzale, ale na tym etapie szkolenia skupiamy się na innych aspektach gry, a wyniki z czasem pojawią się same.

Dzięki uprzejmości Gdyńskiego Centrum Sportu mieliśmy okazję odwiedzić stadion drużyny Arki Gdynia zdobywcy Pucharu oraz superpucharu Polski, która tym samym stała się najbardziej utytułowanym klubem piłkarskim na pomorzu. Po stadionie zawodników oraz rodziców oprowadził trener Krystian, który oprócz prowadzenia naszej Akademii również pracuje w klubie z Gdyni.

Wielkie brawa dla rodziców, którzy podczas wszystkich spotkań znów gorąco dopingowali swoich małych piłkarzy. Podziękowania także należą się organizatorom za doskonałą organizacje turnieju jak przystało na ekstraklasową drużynę. Szczególne podziękowania i życzenia składamy trenerowi Arki Gdynia rocznik 2010 – Tomaszowi Janiakowi, który w dniu turnieju obchodził swoje urodziny.