Komunikat Organizacyjny

Drodzy Rodzice,

W trudnej i bezprecedensowej sytuacji, w jakiej obecnie się znaleźliśmy, nasze codzienne życie praktycznie z dnia na dzień uległo drastycznej zmianie. Mimo, iż chcielibyśmy wciąż normalnie funkcjonować i organizować dla Państwa i Państwa dzieci zajęcia, treningi i mecze, ze względów bezpieczeństwa jest to absolutnie niemożliwe. Oczywiście jesteśmy pełni nadziei, że niezbędne w tej chwili ograniczenia i zakazy wkrótce zostaną zniesione i będziemy mogli powrócić do treningów. Zanim jednak to nastąpi, chcielibyśmy zwrócić się do Państwa z gorącą prośbą.

Nowa rzeczywistość pozostawiła nas bez możliwości generowania środków na naszą działalność, lecz wciąż musimy na bieżąco regulować wszystkie zobowiązania. Choć wierzymy w szybki powrót do normalności, jeżeli izolacja społeczna będzie wymagana przez dłuższy czas, wiele Klubów, Szkółek i Akademii, w tym także i Akademia Piłkarska Cassubian, stanie przed bardzo trudną decyzją o wymuszonym zakończeniu działalności. Dlatego też liczymy na Państwa zaufanie, życzliwość i wsparcie.

Klub nie gromadzi środków. Miesięczne wpływy ze składek członkowskich są w całości wydawane na bieżące funkcjonowanie. Jako klub jesteśmy po okresie zimowym – najgorszym okresie dla klubów szkolących dzieci i młodzież, gdzie koszty wynajmu hal sportowych przewyższają standardowe opłaty oraz wpływy ze składek członkowskich. Za zajęcia prowadzone do połowy marca mamy do uregulowania wypłaty trenerów i opłaty za obiekty sportowe, za które rachunki wystawiane są w kwietniu. Bez żadnych wpływów możemy zakończyć naszą działalność wraz z długami wobec właścicieli obiektów sportowych i naszych pracowników.

My nie chcemy kończyć naszej piłkarskiej przygody, chcemy działać dalej.

Sytuacja, w jakiej obecnie wszyscy się znajdujemy jest trudna dla każdego z nas. Dla Was – Rodziców, ale też dla nas – klubu sportowego, którego źródłem finansowania są składki członkowskie, które to właśnie Wy co miesiąc opłacacie. Jest nam niezmiernie przykro, że obecnie rozmowy o przyszłości polskiego sportu są sprowadzane do kwestii finansowych – ale to konieczność. Tak samo jak każda firma – kluby sportowe muszą zachować płynność finansową, by móc dalej funkcjonować i opłacać bieżące koszty stałe.

W obliczu obecnej sytuacji podjęliśmy kilka decyzji, co do funkcjonowania Akademii w najbliższym czasie:

Składki członkowskie

  • Składka członkowska za miesiąc kwiecień zostanie obniżona o 50% – choć składka jest opłatą za członkostwo w Klubie, a nie za poszczególne zajęcia. Rozumiemy, że Rodzice również borykają się z różnego rodzaju problemami i dlatego zdecydowaliśmy się na proporcjonalne obniżenie składki.
  • Dla osób szczególnie dotkniętych obecną sytuacją zawieszamy płatność składki członkowskiej. Prosimy o bezpośredni kontakt na adres e-mail: biuro@apcassubian.pl
  • Jeżeli jednak ktoś z Państwa ma możliwość wsparcia finansowego Akademii prosimy o wpłatę składki w dotychczasowej wysokości.

Przypominamy, że od 1 kwietnia obowiązują nowe numery kont Akademii. Znajdziecie je Państwo w zakładce OPŁATY

Treningi w domu

W czasie przerwy w zajęciach, trenerzy prowadzący przygotowują ćwiczenia do wykonania w domu, tak by dzieci mogły aktywnie wykorzystać ten czas i zbudować fundament do dalszej pracy jakim są technika indywidualna oraz zdolności motoryczne. Więcej o zadaniach znajdą Państwo TUTAJ 

Ponadto będziemy organizować konkursy dla zawodników na naszym profilu na facebooku. Prosimy śledzić nasze social media.

Nie tylko dzieci trenują w domu, ale również Trenerzy czas kwarantanny wykorzystują do podnoszenia swoich kwalifikacji. Organizujemy szkolenia wewnętrzne, uczestniczymy w kursach online i doskonalimy program szkoleniowy Naszej Akademii. Zapewniamy, że po powrocie na boiska nasze zajęcia wejdą na jeszcze wyższy poziom.

Obóz Sportowy

W dalszym ciągu prowadzimy zapisy na obóz sportowy w Szczecinku, niemniej prosimy wstrzymać się z dokonywaniem opłat. W przypadku, gdyby obóz letni nie doszedł do skutku rodzice, którzy już wpłacili zaliczki otrzymają zwrot całej kwoty.

Oczywiście pozostajemy otwarci na wszelkie sugestie z Państwa strony. Jeżeli mają Państwo inne oczekiwania, pytania, bądź wątpliwości, jesteśmy do Państwa dyspozycji i odpowiemy na wszystkie kwestie.

Wierzymy, że hasło „Łączy nas Piłka” także i w tym trudnym czasie ma swoją moc. Gorąco prosimy o Wasze wsparcie, abyśmy jak najszybciej wszyscy mogli spotkać się na treningach, żeby cieszyć się sportem.

Z poważaniem,
Zarząd AP Cassubian